Hayallerim, Delorean ve Sen: Almost Human

10 Şubat 2014

Almost Human

Almost Human, Fringe’in yapımcılarından J.H. Wyman’ın yarattığı ve J.J. Abrams'ın yapımcılığını üstlendiği dizi. Geçtiğimiz Ağustos ayında görücüye çıktı. 2048 yılında distopik diyebileceğimiz bir gelecekte geçen dizi, teknolojinin yardımıyla büyümeye devam eden suç dünyası ile savaşan polislerin –özellikle bir detektifin- hikâyesini anlatıyor.
Her bir polisin yanlarına ortak olarak bir android almalarının şart koşulduğu gelecekte geçen, teknolojinin yarar ve zararları, insanlığın zaafları ve güçleri üstüne kurulu kurgusu ve başarılı özel efektleriyle Almost Human, dizi kuraklığında kalburüstü bir seyirlik vaat ediyor. Dizi, her ne kadar ilk bölümlerinde bizlerde esaslı bir gizem hissi yarattıysa da, devam ettikçe her bölüme bir dava sürekliliğine geçerek bilindik polisiyelere daha yakın bir çizgide ilerlemeye devam ediyor –tabi ki sezon sonlarına doğru ana hikâyeye dönüş yapılacaktır-. Keşke ilk bölümlerindeki çizgisinde kalsaydı dedirtse bile, dizi kendini izlettiriyor. Özellikle CSI (suç yeri inceleme) dizilerini sevenlere tavsiye edebilirim (bkz. Castle). Televizyondaki bilindik suç/polis dizilerine eklenen teknoloji baharatı ve android karakter Dorian diziyi türdeşlerinden ayıran tek noktalar.

Oldukça sevimli –ve diğer androidlere göre de sıra dışı, hatta deli- android polis Dorian (Michael Ealy) ile Dedektif John Kennex’in (Karl Urban) diyalog ve sahnelerini izlemesi keyifli.
Son olarak tekrar belirteyim: İzlenecekler listenizi bitirdiyseniz, izleyecek dizi bulamıyorsanız Almost Human'a göz atın. Eğer vaktiniz darsa çok acele etmeyin izlemek için.

Dipnot: Dizinin ikinci sezona geçemeden iptal edileceği söylentileri dolanıyor etrafta.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder